Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-31; 17:01:09 | Radomski
Radomscy „Terytorialsi” pamiętają o bohaterach
Żołnierze 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, w ramach sprawowania opieki nad grobami żołnierzy AK i żołnierzy podziemia niepodległościowego, uporządkowali groby bohaterów znajdujące się na ziemi radomskiej oraz uczcili ich pamięć wystawiając posterunek honorowy zapalając znicze.

Radomskich „terytorialsów” reprezentowała delegacja w składzie: ppor. Maciej Urban, kpr. OT Izabela Babula, st. szer. OT Dominika Lech, szer. OT Rafał Pożyczka oraz szer. OT Patryk Wołoszyn.

Jestem dumny, że Radomscy „terytorialsi” z takim przekonaniem angażują się w kultywowanie pamięci o bohaterach Armii Krajowej, jest to realne potwierdzenie tego, że Wojska Obrony Terytorialnej kontynuują współczesną misję AK. Należy pamiętać, że te dwie formacje dzielico prawda czas, ale łączy troska o dobro naszej kochanej Ojczyzny– mówi Dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty, ppłk Łukasz Baranowski.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft