Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-25; 22:56:53 | Radomski
Konstanty Radziwiłł nowym Wojewodą Mazowieckim
Konstanty Radziwiłł został powołany przez Premiera, Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji Wojewody Mazowieckiego. Zastąpił dotychczasowego Wojewodę, Zdzisława Sipierę.

- Podejmując się tej bardzo ważnej roli wojewody, pełnicie istotną funkcję w terenie – powiedział premier, zwracając się do nowo powołanych wojewodów.

- Urzędy wojewodów są integralną częścią całego aparatu państwa polskiego; całego aparatu publicznego, który zapewnia obecność państwa, który powoduje, że państwo jest obecne w każdym zakątku Polski - powiedział podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki. - Liczę na Państwa sprawność, na to, że będziecie wymieniali się doświadczeniami i pod kierunkiem pana ministra Kamińskiego i pana ministra Szefernakera, będziemy starali się usprawniać państwo - podkreślił szef rządu.

- Sprawy urzędów wojewódzkich, sprawy reprezentowania rządu w terenie są w bardzo dobrych rękach. Mamy mocny, dobry skład. Bardzo dziękuję wszystkim wojewodom za dotychczasową pracę i składam najlepsze życzenia nowo powołanym wojewodom - powiedział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. - Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że następne cztery lata będą dla nas wszystkich powodem do satysfakcji. Będzie to jednak naprawdę ciężka praca. Jestem przekonany, że wszyscy podołacie nowym obowiązkom - dodał szef MSWiA.

fot. Krystian Maj/KPRM
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft