Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-27; 09:02:33 | Kultura
Ostatni tegoroczny wieczór z dramatem w Teatrze Powszechnym
Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na kolejny inspirujący wieczór z dramatem współczesnym. Tym razem Aktorzy Amatorzy pod okiem reżysera Michała Pabiana zaprezentują tekst Magdy Fertacz „Absynt”.

Będzie to już ostatnie w tym roku spotkanie i kolejne wielkie wyzwanie dla aktorów amatorów, którzy podjęli się tego niezwykle trudnego, ale zarazem bardzo ciekawego i przyjemnego zadania. „Absynt” bowiem to współczesna opowieść o młodej kobiecie, rozpaczliwie buntującej się przeciwko rzeczywistości zdominowanej przez wyścig szczurów i odmawiającej udziału w rodzinnej hipokryzji. Sztuka jest przejmująca w swej trafnej diagnozie kryzysu rodziny, zaniku tożsamości, mechanicznym powtarzaniu podpatrzonych wzorców, myśleniu narzuconymi stereotypami. Siłą dramatu jest ostrość, z jaką krytykuje oparte na pozorach, konformizmie i hipokryzji związki międzyludzkie.

Po spotkaniu, które odbędzie się 30 listopada o godz. 17 na scenie Kotłownia odbędzie się rozmowa z udziałem publiczności, reżysera i aktorów na temat przeczytanego tekstu. Wstęp bezpłatny.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft