Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-11-28; 08:51:19 | Radom
Jaki będzie Budżet Obywatelski 2021?
Warsztaty ewaluacyjne były kolejną częścią trwających konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomia na 2021 rok. Podczas otwartego spotkania w Urzędzie Miejskim pojawiło się kilka nowych propozycji dotyczących szczegółowych rozwiązań.

– Widać, że na wyobraźnię radomian działa zwiększona kwota 6,2 miliona złotych, o podziale której będą decydować w przyszłym roku. Została m.in. zgłoszona propozycja większej aktywizacji seniorów, którzy chcą angażować się w życie miasta, ale procedura Budżetu Obywatelskiego może być dla niektórych zbyt skomplikowana. Dlatego na pewno przychylimy się do postulatu organizacji szkoleń dla tych osób. Podobnie jest z młodzieżą szkolną, którą także będziemy chcieli mocniej zainteresować Budżetem Obywatelskim - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński. Ponadto uczestnicy spotkania zwrócili uwagę m.in. na potrzebę przygotowywania przez wnioskodawców bardziej szczegółowych opisów swoich projektów, co ułatwiłoby ich ocenę i wybór.

Konsultacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2021 potrwają do 15 grudnia. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swoje propozycje drogą elektroniczną na adres: konsultacje@umradom.pl lub w formie papierowej poprzez wypełnienie formularza w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje: w Biurze Rady Miejskiej w Radomiu ul. Rynek 1 w godzinach od 7:30 – 15:30, Biurze Obsługi Mieszkańca w Radomiu ul. Kilińskiego 30 w godzinach od 7:30 – 16:30, Referacie Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu (pok. 104) ul. Żeromskiego 53 w godzinach od 7:30 – 15:30, Centrum Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Radomiu ul. Struga 1 w godzinach od 7:30 - 19:00.

Odbędzie się też szkolenie dla osób przygotowujących się do złożenia wniosku do Budżetu Obywatelskiego. Zainteresowani są zaproszeni 5 grudnia, o godz. 16.30 do Urzędu Miejskiego, ul. Kilińskiego 30, sala konferencyjna nr 114.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft