Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-01-10; 09:03:58 | Białobrzeski
W Białobrzegach powstanie portal e-mieszkańca
Umowa na realizację projektu pn. „Portal e-mieszkańca” została podpisana przez Gminę Białobrzegi i samorząd woj. mazowieckiego. Wdrażanie projektu zostanie zakończone w połowie 2021 roku.

W siedzibie Urzędu Miasta i Gminy podpisana została umowa na realizację projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego pn. Portal e-mieszkańca. Umowę podpisali: burmistrz Adam Bolek, skarbnik gminy Iwona Czwarno-Olczykowska i wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski.

W ramach realizacji projektu Gmina uruchomi dla mieszkańców dedykowany portal internetowy umożliwiający realizację ponad 30 spraw urzędowych w tym wniosków, oświadczeń i deklaracji drogą elektroniczną bez konieczności przychodzenia do Urzędu Miasta, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach. Ponadto, mieszkańcy będą mogli elektronicznie rozliczać się za wodę i ścieki, zapisać dziecko do placówek oświatowych, płacić za posiłki w placówce, zapisać dziecko na zajęcia do MGOK-u i je opłacić oraz zakupić bilet na organizowane wydarzenia kulturalne czy seans filmowy.

Sprawy będzie można realizować zarówno z komputera stacjonarnego jak i urządzenia mobilnego jakim jest smartfon czy tablet. Każdy mieszkaniec będzie mógł sobie założyć indywidualne konto potwierdzone podpisem elektronicznym, w którym będzie widział wszystkie dostępne e-usługi oraz miał podgląd na realizowane przez siebie sprawy.

W ramach projektu zostaną uruchomione również dwa e-punkty, w których będzie udostępniony do tego celu sprzęt komputerowy.

Wartość wniosku to 991 000 złotych z czego 792 800 zł będzie pochodzić z dofinansowania Unii Europejskiej w ramach poddziałania 2.1.1 „E-usługi dla Mazowsza".

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft