Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-04-01; 11:41:14 | Lipski
Nawet 30 tys. kary za nieprzestrzeganie kwarantanny
Dzielnicowi codziennie sprawdzają, jaki jest stan zdrowia mieszkańców miasta i powiatu lipskiego, którzy pozostają w kwarantannie domowej. Niekiedy jednak okazuje się, że osoby, które powinny przebywać w miejscach wskazanych do odbywania kwarantanny, nie stosują się tego.

Tłumaczenia osób były nie do przyjęcia w dobie rozprzestrzeniania się groźnego dla życia ludzkiego wirusa.

Brakiem odpowiedzialności i ignorancją obowiązujących przepisów wykazał się jeden z mieszkańców powiatu lipskiego, który postanowił przechytrzyć służby. Po wizycie policjantów, którzy jak co dzień odwiedzili go w związku z kwarantanną, postanowił wyjść z domu. Policjanci dokonali ponownego sprawdzenia miejsca pobytu tej osoby i okazało się, że nie ma jej już w domu. W rozmowie telefonicznej mężczyzna poinformował dzielnicowego, że przebywa u znajomych, których postanowił odwiedzić.

Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie za swoje postępowanie. A grozi mu kara nawet do 30 tys. złotych - informuje asp. Andrzej Stolarek.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft