Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-04-14; 16:14:31 | Edukacja
Zmiany w zasadach rekrutacji do przedszkoli i klas pierwszych
W związku z pandemią koronawirusa na nieco zmienionych zasadach będzie przebiegała rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych.

W tym roku rodzice nie będą musieli już osobiście dostarczać dokumentów do poszczególnych placówek. Preferowane będzie wysłanie skanu lub zdjęć wniosku i oświadczeń dotyczących zaznaczonych kryteriów drogą mailową na adres przedszkola czy szkoły podstawowej „pierwszego wyboru”. Adresy e-mail i numery telefonów placówek znajdują się w ofercie każdego przedszkola/szkoły podstawowej, na stronach wyżej wymienionych placówek lub na stronie www.radom.pl w zakładce: Edukacja / szkoły i placówki samorządowe.

Pozostanie także możliwość dostarczenia dokumentów w wersji papierowej do placówki. Powinny one zostać umieszczone w kopercie i pozostawione w przygotowanej w przedszkolu lub szkole urnie. W każdej placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

Nabór do I klas szkół podstawowych rozpocznie się 15 kwietnia, a do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych – 20 kwietnia. W obu przypadkach rodzice mają czas do 30 kwietnia na zarejestrowanie w systemie elektronicznym wniosków o przyjęcie i dostarczenie dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.

Listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zostaną opublikowane 6 maja, natomiast do listy zakwalifikowanych do I klas szkół podstawowych - 14 maja.

Kryteria naborów pozostają bez zmian.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft