Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-08; 08:35:44 | Kultura
Rusza Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję
Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia" w piątek i sobotę zaprasza na 27. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję ŁAŹNIA 2020. W związku z pandemia koronawirusa będzie to wyjątkowa edycja.

Maj to czas kiedy Łaźnia żyje poezją i muzyką. Od 27 lat nieprzerwanie zapraszała radomian do poznawania walorów artystycznych piosenki i poezji śpiewanej. W tym roku koronawirus zmienił tylko jedno, Łaźnia nie może zaprosić w swoje progi. Tym razem to Łaźnia zagości w domach uczestników. A to za sprawą dwóch niezwykłych koncertów w ramach Turnieju, które będą emitowane online poprzez kanał Łaźni na Youtube: https://www.youtube.com/user/lazniaradom

Piotr Dąbrówka "Festiwalowo", piątek, 8 maja, premiera godz. 18.00

Artysta obdarzony charyzmą o bardzo męskiej barwie głosu autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Repertuar koncertu to kompozycje do poezji m.in. : Jonasza Kofty, Stanisława Grochowiaka, Marka Tercza, Tadeusza Nowaka, Mariana Piechala, Jacka Kaczmarskiego, Bolesława Leśmiana oraz autorskie utwory. Odważne interpretacje poezji, ekspresja wokalisty na długo zapadają w pamięci słuchacza.

Piotr Dąbrówka to laureat licznych festiwali poezji śpiewanej i piosenki literackiej, m.in.
• Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję "Łaźnia" (2002 r.) – I NAGRODA, nagroda Publiczności
i akredytowanych mediów;
• Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - I NAGRODA;
• Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku – I NAGRODA;
• Finalista Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu;
• Laureat Nagrody Kulturalnej Miasta Radomia (2005 r.);
• Laureat Certyfikatu Jakości Artystycznej Lubelskich Ogrodów Piosenek.

Został zaproszony do udziału w koncertach zarejestrowanych i emitowanych przez TVP 1, TVP 2, TVP Kultura m.in.: "Damy radę - piosenki Lecha Janerki", "13 Poetów". Uczestniczył w koncercie "Źródło"- pieśni Jacka Kaczmarskiego.

Angelika Balcerek, Bartek Czubak "Spotkajmy się", 9 maja, sobota, premiera godz. 18.00.

To koncert, w których usłyszymy zarówno najbardziej znane jak i mniej popularne kompozycje z gatunku poezji śpiewanej, w nietuzinkowych i wyjątkowych aranżacjach. W programie pojawią się m.in. utwory Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Jerzego Satanowskiego.

Angelika Balcerek - wokal
Bartłomiej Czubak - gitary

Angelika Balcerek (wokal) - studentka IV roku prawa, wokalistka. Swe pierwsze muzyczne kroki stawiała w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Laureatka i finalistka licznych konkursów wokalnych, m.in. II miejsce - 46. Ogólnopolski Konkurs „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, finalistka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” 2019, nagroda dziennikarzy za II etap finału konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie. Pisze teksty oraz współtworzy muzykę.

Bartłomiej Czubak (gitary) - laureat ogólnopolskiego konkursu gitarowego „Solo Życia 2017”, gitarzysta radomskiego zespołu jazzowego „Lay D Funk”, z którym regularnie koncertuje w kraju jak i za granicą.

#zostanwdomu z Łaźnią i poezją śpiewaną.

Źródło: Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia"

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft