Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-22; 01:52:52 | Radomski
Radomscy terytorialsi oddali krew
Ponad 60 żołnierzy 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu po raz kolejny przelało krew w walce z koronawirusem.

20 maja br.,radomscy Terytorialsi wraz z podchorążymi z Wojskowej Akademii Technicznej, będącymi w jurysdykcji 62 blp, od wczesnych godzin czekali, aby podzielić się tym co najcenniejsze i oddać w sumie prawie 30 litrów krwi w ramach akcji „Odporna wiosna”. Jak mówią, niosą pomoc tam, gdzie akurat jest potrzebna i jednocześnie zachęcają wszystkich, którzy mogą oddawać krew, by odpowiedzieli na apel stacji krwiodawstwa i przyłączyli się do akcji.

O tym, że brakuje krwi, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu apeluje od dawna. - Nie mogliśmy pozostać obojętni - powiedział ppłk Łukasz Baranowski, dowódca 62 Batalionu WOT w Radomiu oraz inicjator całej akcji - Nasze motto to "zawsze gotowi, zawsze blisko" obrona i wsparcie lokalnej społeczności, więc musimy być zawsze pierwsi w takich działaniach.

Zaznaczyć należy, że oddawanie krwi przez radomskich terytorialsów zaczyna być wydarzeniem cyklicznym, ponieważ przelewają krew już drugi w tym roku i zapowiadają kolejne zbiórki. - Niedawno, 27 kwietnia również blisko stu żołnierzy oddawało krew, więc cały czas wkomponowujemy się w realizację zadań na rzecz wspierania i pomocy ludności cywilnej Radomia, powiatu radomskiego i całej ziemi radomskiej. - dodaje ppłk Łukasz Baranowski. - Oddaję krew regularnie, uważam, że każdy z nas, powinien się dzielić tym, czym może. Krew to najcenniejszy dar życia i oddanie jej, może ocalić ludzkie życie – mówi szer. OT Małgorzata Nowicka.

Jest to kolejna już akcja w ramach Odpornej Wiosny, ogólnopolskiej operacji przeciwkryzysowej, a podejmowane działania polegają przede wszystkim na rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Żołnierze z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu obok wspierania samorządów, angażują się również w działania charytatywne. W najbliższych dniach, wspólnie z Dorotą Chotecką i Radosławem Pazurą, działać będą na rzecz domów dziecka w Radomiu.


GALERIA ZDJĘĆ Z AKCJI TUTAJ

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft