Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-05-29; 08:31:02 | Kultura
Teatr Powszechny z dofinansowaniem
Ponad 260 tysięcy złotych otrzyma Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu w ramach trzech ministerialnych programów.

Z programu "Edukacja Kulturalna 2020" Teatr uzyskał dofinansowanie na realizację zadania pn. "Edukacja dla nauczycieli różnych rodzajów szkół" w kwocie 51 tysięcy złotych. Projekt zakłada realizację cyklu warsztatów dla nauczycieli, które dotyczyłyby rozbudzania zainteresowania literaturą, kulturą i teatrem wśród uczniów. Dzięki warsztatom nauczyciele nabędą wiedzę o podstawowych pojęciach teatralnych oraz o tym jak łączyć teatr z tematami z podstawy programowej.

Prawie 130 tys. złotych Teatr Powszechny otrzyma w ramach programu "Infrastruktura kultury 2020". Dofinansowanie zostało przyznane na modernizację wyposażenia teatru. To zadanie jest kolejnym, bardzo ważnym etapem modernizacji dużej sceny i innych ważnych przestrzeni teatru, prowadzonej od 2015 roku. W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy dla dużej sceny, sprzęt nagłaśniający dla sceny kotłownia, sal prób i foyer, oprogramowanie do projekcji, sprzęt oświetleniowy ogólnego wykorzystania oraz sprzęt i oprogramowanie do monitoringu. Zakup profesjonalnego sprzętu pozwoli na pełniejsze wykorzystanie znakomitych warunków scen, sal prób. Wpłynie też na zmniejszenie zużycia energii oraz znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort pracy.

Z kolei w ramach programu „Kultura w sieci”, radomski Teatr uzyskał dofinansowanie na realizację zadania pn. „Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w internecie”. Jego realizacja została wsparta kwotą 82 tys. zł. Projekt zakłada udostępnienie w internecie na kanale Youtube rejestracji archiwalnych spektakli Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Każda prezentacja będzie poprzedzona wstępem, komentarzem do sztuki i zakończona rozmową z artystami. Rejestracje przedstawień, po uroczystej premierze, będą dostępne w sieci, przez co najmniej sześć miesięcy. Rejestracje zostaną dostosowane dla osób niewidomych oraz niesłyszących. Będzie to niepowtarzalna szansa, żeby znowu zobaczyć zdjęte już z repertuaru przedstawienia teatru - informuje Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft