Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-08; 12:56:52 | Radomski
Radomscy terytorialsi rozwiną mobilny punkt pobierania wymazu "DRIVE-THRU"
Terytorialsi z Radomia będą pobierać wymazy od pracowników sezonowych z okolic Radomia. Wszystko odbywać się będzie szybko i sprawnie w mobilnym punkcie DRIVE THRU ulokowanym w Skaryszewie.

Z punktu skorzystać będą mogli pracownicy sezonowi, którzy z zagranicy przyjechali do pracy do powiatów: lipskiego, szydłowieckiego, radomskiego, przysuskiego, radomskiego, kozienickiego oraz z Radomia. Pomocnicy rolników, którzy będą mogli bezpłatnie się przebadać powinni być ubezpieczeni i Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Celem uruchomienia punktu będzie wsparcie przedsiębiorców i rolników w minimalizowaniu ryzyka zakażenia COVID-19.

Wymazy pobierać będą żołnierze 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. - Wszyscy obcokrajowcy będą przyjeżdżali samochodami, nie będzie potrzeby wysiadania. Dbamy o bezpieczeństwo naszej ludności cywilnej, ­ przedsiębiorcy będą wiedzieli, czy ich pracownicy są zdrowi i mogą pracować, czy powinni poddać się leczeniu-­ wyjaśnia podpułkownik Łukasz Baranowski – dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu i dodaje: - Cała procedura wymazu dla osób z jednego samochodu zajmie około kilkunastu minut, a wszystko będzie odbywało się z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych.

Warunkiem wykonania badania jest jedynie samodzielna podróż własnym środkiem transportu lub udostępnionym pracownikowi przez przedsiębiorcę.

Radomscy terytorialsi wymazy będą pobierać w mobilnym punkcie pobierania wymazu DRIVE THRU zlokalizowanym w Skaryszewie przy ul. Prusa 5. W piątek, 5 czerwca odbyło się spotkanie organizacyjne, w którym udział wzięli: Dowódca 62 Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Łukasz Baranowski, Burmistrz Miasta Skaryszew Dariusz Piątek, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Radomiu, KRUS-u, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, Policji i Straży Pożarnej.

- Najbardziej cieszy mnie fakt, że ten punkt nie będzie inwazyjny dla naszej gminy. Pracodawcy będą przywozili pracowników po umówieniu tego z sanepidem i KRUS-em. Wjadą na teren miasteczka zorganizowanego przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i wykonają badanie bez wysiadania z samochodu. Oczywiście równie ważne jest to, że pracodawcy i mieszkańcy gminy Skaryszew będą czuli się bezpiecznie ­ mówi Dariusz Piątek ­ burmistrz Skaryszewa.

Dariusz Piątek nie wyklucza współpracy z terytorialsami również na początku roku szkolnego, kiedy zasadne będzie przebadanie pracowników szkół.

Otwarcie punktu zaplanowane jest na piątek, 12 czerwca. Będzie on otwarty w piątek i w sobotę, a następnie średnio raz w tygodniu ­ w zależności od potrzeb.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft