Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-08; 13:13:54 | Kultura
Zgłoś film do konkursu Kameralne Lato
Rusza nabór filmów do konkursów 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Filmy krótkometrażowe można zgłaszać do dwóch sekcji konkursowych: Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną do 29 czerwca 2020 r.

Festiwal Kameralne Lato od 13 lat stawia na promocję młodego polskiego kina i kształtowanie dobrych wzorców społecznych, poprzez zachęcanie do uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze filmowej. Organizatorzy prezentują starannie wyselekcjonowane krótkie metraże, których twórcy chcą włączyć się swoim filmem w dyskusję o problemach współczesnego świata. Świata, który zmienia się na naszych oczach m.in. pod wpływem epidemii Covid-19.

Warto podkreślić, że Kameralne Lato jest platformą do gorących i szczerych dyskusji. W Konkursie Głównym zawsze prezentowane są filmy, które budzą emocje, rodzą pytania i nigdy nie pozostawiają widza obojętnym.

Jak co roku twórcy mogą zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie więcej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2019 roku. Autorami filmów mogą być zawodowi filmowcy, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz artyści tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

W jury oceniającym filmy w tegorocznej edycji zasiądą wysokiej klasy profesjonaliści związani z branżą filmową. Nagrodą główną w Konkursie jest przyznawany od 2013 roku ZŁOTY ŁUCZNIK - Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10.000 złotych.
Zgłosić swój film można pod linkiem: https://link.freshmail.mx/c/rvozner4xw/8y06vwqzmw

Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK to z kolei miejsce dla filmów nieoczywistych, szalonych i eksperymentalnych. Filmów, które wykraczają poza “gatunkowe szuflady”.

Do tego konkursu, zgodnie z powiedzeniem - “Sky is the limit” - każdy może zgłosić swój film. Jedynym ograniczeniem jest czas jego trwania - nie może być dłuższy niż 15 minut.

Zgłoś swój film pod linkiem: https://link.freshmail.mx/c/9pu8u7mucf/8y06vwqzmw

Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft