Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-25; 23:40:09 | Radom
Prezydent Andrzej Duda gościł w Radomiu
W dniu 44. rocznicy Protestu Robotniczego Czerwiec ’76, Radom odwiedził prezydent Polski, Andrzej Duda. Mówił m.in. o wolności, suwerenności i niepodległości Rzeczypospolitej

Andrzej Duda uczestniczył m.in. w spotkaniu wpisującym się w jego trasę przedwyborczą. - Nie byłoby tej dzisiejszej wolności, nie byłoby tej naszej pełnej suwerenności i niepodległości Rzeczypospolitej, nie byłoby tego, że sami możemy od 30 lat decydować o sobie w wolnych demokratycznych wyborach, gdyby nie tamta wtedy nieprzejednana postawa robotników Radomia, Ursusa i Płocka - podkreślił prezydent Polski.

Na główne uroczystości rocznicowe Wydarzeń Czerwcowych wystosował natomiast list, w którym stwierdził: - Radomski Czerwiec pozostaje w naszej świadomości narodowej i obywatelskiej przede wszystkim jako znak nieujarzmionej wolności, samoorganizacji społecznej oraz zapowiedź zwycięstwa dobra nad złem.

źróło fot. FanPage Prawo i Sprawiedliwość Radom
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft