Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-25; 23:46:43 | Radom
Młodzi piłkarze uczcili Bohaterów Radomskiego Czerwca!
Takiego turnieju piłkarskiego w mieście jeszcze nie było! Młodym piłkarzom towarzyszyły ogromne emocje, a o triumfie zmagań decydowały małe derby Radomia. Z kompletem zwycięstw główne trofeum rywalizacji, w której Młodzi futboliści uczcili Bohaterów Radomskiego Czerwca zgarnęła radomska Broń.

Impreza odbyła się w 44. rocznicę Wydarzeń Czerwcowych na obiektach MOSiR-u. Organizatorem zmagań było Stowarzyszenie Gramy Razem. Do gry, w jednym z najbardziej najważniejszych dla Radomia dni, przystąpili młodzi adepci futbolu. Nie tylko toczyli wyśmienitą rywalizację sportową, ale także na otwarcie imprezy mieli okazję poznać życiorysy, ciekawe fakty z życia futbolowych protoplastów radomskiego futbolu, w tym także Bohaterów Wydarzeń Czerwcowych.

Do rywalizacji na obiektach MOSiR-u, która została rozegrana w ramach zadania dofinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, przystąpiło osiem znakomitych ekip, m.in. z Radomia, Jedlińska czy gościnnie ze Starachowic. Piłkarze rozegrali w sumie 28 pasjonujących pojedynków. Miano niepokonanych uzyskała należąca do krajowej czołówki w tej kategorii Broń Radom. W najciekawszym pojedynku rywalizacji, który zdecydował o triumfie, pokonała Akademię Radomiaka Radom 2:1. W zmaganiach udział wzięli także piłkarze Orlika Radom, Juniora Radom, Staru Starachowice, Drogowca Jedlińsk, Talencika Radom oraz Centrum Radom.

Organizatorzy wraz z trenerami wybrali także Dream Team Turnieju, w którym znaleźli się: Mikołaj Żak, Kacper Balana, Borys Mendrek, Jakub Jelonkiewicz, Piotr Raczyński, Aleksander Kacprzak, Kacper Soból oraz Fabian Włodarczyk. Królem strzelców imprezy został Jakub Siwek z ekipy triumfatorów.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft