Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-30; 09:31:55 | Kultura
Więcej na inwestycje w kulturze
O ponad 350 tysięcy złotych zwiększą się tegoroczne wydatki na inwestycje w miejskich instytucjach kultury. Radni zaakceptowali zgłoszone przez prezydenta propozycje zmian w planie wydatków.

Teatr Powszechny otrzyma z budżetu miasta 160 tys. zł na przygotowanie remontu instalacji wodno-kanalizacyjnej. Otrzyma też 42 tys. zł na zakup sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego. To wkład własny do projektu, który uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 129 tys. złotych.

Z kolei Radomska Orkiestra Kameralna otrzyma z budżetu miasta 150 tysięcy złotych na zakup fortepianu. Orkiestra pozyskała na ten cel także 250 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- To niezbędne inwestycje, które obu naszym instytucjom dadzą nowe możliwości. Jednocześnie pozwolą zaoferować widzom i słuchaczom jeszcze lepsze warunki kontaktu ze sztuką - mówi prezydent Radosław Witkowski.


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft