Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 



Aktualności
2020-07-02; 16:38:06 | Radom
Nowe obiekty dla najmłodszych radomian
Zakończył się kolejny etap modernizacji Ogródka Jordanowskiego na Obozisku. Z kolei na Ustroniu powstał nowy plac zabaw.

- To stosunkowo niewielkie inwestycje, ale bardzo istotne, szczególnie dla dzieci. W obu przypadkach zabiegały o nie lokalne społeczności. Jest to realizacja idei tworzenia miasta przyjaznego dla wszystkich mieszkańców - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt „Bezpieczny i przyjazny Ogródek Jordanowski” był realizowany w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. – Społeczność skupiona wokół Ogródka Jordanowskiego działa bardzo prężnie. Dzięki głosom mieszkańców, to miejsce stało się jeszcze bardziej przyjazne dla dzieci spędzających tam czas. Projekt obejmował m.in. wymianę ogrodzenia i części utwardzonych nawierzchni oraz budowę dwóch podjazdów dla osób niepełnosprawnych i przebudowę tarasu. Zostało też wykonane zadaszenie piaskownicy, ustawiono nowe ławki i stół do gry w szachy. Wykonawca odnowił także wschodnią ścianę budynku – wylicza wiceprezydent Mateusz Tyczyński. Inwestycja kosztowała ponad 333 tys. złotych. Przypomnijmy, że w 2018 roku, także w ramach Budżetu Obywatelskiego, Ogródek Jordanowski wzbogacił się o nowe wielofunkcyjne boisko oraz plac zabaw.

Zakończyła się również budowa placu zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 na Ustroniu. To inwestycja, która była realizowana poza Budżetem Obywatelskim. Został zamontowany m.in. zestaw zabawowy, karuzela, huśtawki, przeplotnia i piaskownica. Część placu zabaw ma nawierzchnię wykonana z trawy z rolki. Prace kosztowały prawie 100 tys. złotych - informuje radomski magistrat.


Poleć artykuł swoim znajomym



Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 









Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.








Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft