Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-07-07; 08:29:32 | Kultura
Przed nami przegląd teatrów ulicznych
Grupy teatralne z Radomia, Poznania, Krakowa, Wrocławia i Warszawy wezmą udział w przeglądzie teatrów ulicznych, który już w najbliższy piątek rozpocznie się w Radomiu. Jego współorganizatorem jest Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego.

„Ulica Teatralna” to jeden z projektów realizowanych w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. – Bardzo się cieszę kiedy radomianie w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim doceniają projekty kulturalne, dzięki którym w naszym mieście więcej się dzieje. Myślę, że przegląd teatrów ulicznych, który w znacznej części będzie się odbywał na odnowionym Placu Jagiellońskim to bardzo ciekawa propozycja. To rodzaj sztuki, który w Radomiu nie był zbyt często prezentowany i myślę, że przyciągnie wielu widzów. Oczywiście będziemy stosować się do wszelkich obostrzeń związanych z epidemią - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Przedstawienia będzie można oglądać w każdy piątkowy wieczór przez całe wakacje. Będą się one odbywały na Placu Jagiellońskim lub na placu przy fontannach. W najbliższy piątek, 10 lipca wystąpi Teatr Ósmego Dnia z Poznania, który zaprezentuje spektakl "Arka". Tydzień później wystąpią aktorzy Teatru Powszechnego w Radomiu, który przedstawią „Sceny Miłośne”, natomiast Teatr Resursa wystawi sztukę „Trojanki”.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft