Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-07-27; 09:36:21 | Radom
Jak działał monitoring miejski w Radomiu w pierwszym półroczu?
W pierwszym półroczu 2020 roku pracownicy miejskiego monitoringu przekazali do Policji i Straży Miejskiej 1467 interwencji. To aż o 1237 mniej niż w pierwszym półroczu zeszłego roku.

Tak duży spadek to efekt pandemii koronawirusa, która spowodowała, że przez pewien czas znacznie mniej osób przebywało w przestrzeni publicznej. Na zmniejszenie liczby interwencji znacząco wpłynął też montaż słupków ograniczających wjazd na ulicę Żeromskiego, na wysokości fontann - przekonuje radomski magistrat.

Dzięki monitoringowi w pierwszym półroczu na gorącym uczynku zostało zatrzymanych dziewięciu sprawców przestępstw, w tym czterech nietrzeźwych kierowców i pięć osób posiadających narkotyki. Odnotowano również 1047 wykroczeń. Najwięcej - ponad 750 - było przypadków spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Operatorzy monitoringu interweniowali też w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia. W sumie kamery zarejestrowały ponad 400 sytuacji, w których niezbędne było udzielenie pomocy m.in. przez pogotowie ratunkowe.

Miejsca, w których w pierwszym półroczu br. podjęto najwięcej interwencji to: Plac Konstytucji, chociaż tu po zamontowaniu słupków było ich już o 70 procent mniej niż w zeszłym roku, a także Plac Dworcowy, Plac Jagielloński, okolice muszli koncertowej w parku im. T. Kościuszki oraz skrzyżowanie ulic Struga i 25 Czerwca.

W sumie w systemie monitoringu miejskiego w Radomiu pracują 72 kamery - podsumowuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft