Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-08-04; 15:22:23 | Radom
Przez Radom przejdą tylko trzy grupy pątników
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z planowanym przejściem pielgrzymów na Jasną Górę, w dniach 5 i 6 sierpnia 2020 roku(środa i czwartek) mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu i komunikacji na ulicach Radomia. W tym roku przejdą jedynie trzy grupy.W dniu 5 sierpnia grupa nr 18 z Kozienic przejdzie w godzinach około 12:00-13:00 drogą wojewódzką nr 737 (przez miejscowości Antoniówka oraz Rajec Poduchowny), a następnie odcinkiem ulicy Kozienickiej w Radomiu do kościoła w Rajcu Szlacheckim (przerwa obiadowa). W godzinach około 15:00-17:00 nastąpi dalsza część przemarszu - ulicami Kozienicką, Potkańskiego, Stara Wola Gołębiowska, Energetyków, Zbrowskiego, 11 Listopada, Szarych Szeregów i Wernera do kościoła na Kapturze. Jest to trasa zmieniona, ale w przypadku możliwości skorzystania ze stałej trasy przemarsz może w uzgodnieniu z policją odbyć się przez Kozienicką, Żółkiewskiego, Kozienicką, Struga, 11 Listopada, Szarych Szeregów i Wernera.

W dniu 6 sierpnia zostały natomiast zaplanowane przemarsze niżej podanych grup pielgrzymkowych przez Radom. Grupa nr 6: od około godziny 8:00 sprzed kościoła na Mieście Kazimierzowskim ulicami Grodzką, łącznikiem do Wałowej, Wałową, Podwalną, Narutowicza, Limanowskiego i Starokrakowską do kościoła na Jeżowej Woli, a po zakończeniu mszy świętej (około godziny 11:00) ulicami Starokrakowską i Krychnowicką w kierunku Kowali. Grupa nr 18 z Kozienic: po zakończeniu przerwy noclegowej - od około godziny 8:00 sprzed kościoła na Kapturze ulicami Wernera, Polną, Okulickiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Krychnowicką w stronę Kowali. Grupa nr 21: od około godziny 7:30 sprzed kościoła na osiedlu Akademickim ulicami Rapackiego, Chrobrego, 11 Listopada, Szarych Szeregów, Mireckiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Krychnowicką w kierunku Kowali.

Pielgrzymka będzie w tym roku zorganizowana zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i obowiązującym prawem w trakcie stanu epidemii. Na trasy wyjdą tylko powyższe grupy (nie będzie przemarszu pątników z innych parafii w Radomiu i regionie). Nad bezpieczeństwem będą czuwali funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej oraz służby porządkowe pielgrzymki. MZDiK prosi o zachowywanie szczególnej ostrożności.

Przemarsz w dniu 5 sierpnia może spowodować ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 3, 6, 7, 11, 12, 13, 15, 16, 18, 21, 23, 24 i 26 (a w przypadku przejścia stałą trasą także linii 1, 9, 10 i 17), a ewentualne utrudnienia w dniu 6 sierpnia mogą dotyczyć wszystkich linii oprócz 4, 9, 18 i 19.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft