Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-09-25; 13:36:18 | Radom
Radomski Szpital Specjalistyczny wrócił do normalnej pracy
Od poniedziałku, 28 września 2020 roku, decyzją Wojewody Mazowieckiego Radomski Szpital Specjalistyczny przestał być szpitalem jednoimiennym leczącym pacjentów z COVID-19 i ponownie stał się szpitalem wieloprofilowym.

W związku z sytuacją epidemiczną spowodowaną COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, w szpitalu zostało wprowadzonych wiele niezbędnych zmian. Szczegółowe informacje oraz zasady bezpieczeństwa znajdują się na stronie www.szpital.radom.pl

Osoby zakwalifikowane do leczenia planowego powinny zgłaszać się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z własną maseczką ochronną we wcześniej ustalonym terminie, w godzinach 7:30 - 10:30. Pacjenci będą musieli wypełnić ankietę wstępnej kwalifikacji pacjenta (można ją wcześniej pobrać ze strony internetowej szpitala i przynieść już wypełnioną) i przejdą wstępny triage prowadzony przez personel medyczny SOR (pomiar temperatury ciała, oznaczenie saturacji krwi tlenem i liczby oddechów na minutę). Następnie pacjent będzie badany przez lekarza z oddziału szpitalnego, na który ma zostać przyjęty. Zależnie od danych z ankiety wstępnej kwalifikacji oraz wyników badania lekarskiego, lekarz zdecyduje o przyjęciu pacjenta do oddziału lub o odroczeniu przyjęcia i wyznaczy nową datę przyjęcia.

Pacjenci w oddziałach będą mieli bezwzględny obowiązek noszenia maseczek szczelnie zakrywających nos i usta, zarówno w czasie wizyty lekarskiej, jak i w czasie przebywania poza własną salą chorych. Pacjentów będzie obowiązywał też bezwzględny zakaz opuszczania oddziałów, częsta dezynfekcja rąk dostępnymi w oddziałach płynami dezynfekcyjnymi oraz zachowanie dystansu - 1,5 metra odległości od innej osoby.

Do czasu oficjalnego odwołania obowiązującego stanu pandemii, na oddziałach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin pacjentów.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft