Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-09-30; 11:52:06 | Kultura
Ostatni pokaz w ramach Kultury w sieci
Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w Internecie dobiegają końca. Na finał, zaprezentowana zostanie ostatnia premiera archiwalnego przedstawienia „Brat naszego Boga” w reż. Andrzeja Rozhina.

„Brat naszego Boga" to głęboka, uniwersalna opowieść o człowieku, który chciał naprawiać świat nie poprzez krew i walkę, a poprzez miłość i przywrócenie godności drugiemu człowiekowi. Kanwą sztuki stała się biografia polskiego powstańca, utalentowanego malarza, Adama Chmielowskiego, którego świat poznał jako Świętego Brata Alberta - zakonnika, oddanego bez reszty pomocy chorym i nędzarzom.
Jak podkreślał reżyser, głównym założeniem przedstawienia nie jest pokazanie Adama Chmielowskiego w aureoli świętości, ale zbudowanie złożonego, wiarygodnego portretu żywego, prawdziwego człowieka. Z jego wahaniami, wątpliwościami, słabościami. Z towarzyszącą mu nieustanną niepewnością co do słuszności obranej w życiu drogi...

Na wspólne oglądanie spektaklu zaproszą Piotr Kondrat i Mateusz Kocięcki. Po emisji spektaklu, tradycyjnie już, odbędzie się spotkanie on-line z aktorami teatru, które poprowadzi Małgorzata Potocka.

Rejestracja spektaklu jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (audiodeskrypcja i napisy).
Spektakl: 4 października godz. 19.00, YouTube,
spotkanie z aktorami 4 października ok. godz. 21.00, Facebook

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft