Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-10-07; 17:03:52 | Radom
Budżet Obywatelski: poznaliśmy zwycięskie projekty!
53 projekty zostaną zrealizowane w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku - przypomnijmy - można było wybierać spośród ponad dwustu zgłoszonych propozycji. W głosowaniu wzięło udział ponad 13,5 tysiąca osób. Na realizację wybranych projektów będzie przeznaczona kwota 6,2 mln złotych.

Na liście zwycięskich projektów najwięcej jest tych, których szacunkowa wartość nie przekracza 50 tysięcy złotych. - W uchwale Rady Miejskiej zostały określone minimalne progi liczby głosów oddanych na konkretne projekty. W przypadku projektów o wartości powyżej 50 tysięcy złotych jest to 9 procent ogólnej liczby oddanych głosów. W tej grupie głosy rozłożyły się równomiernie pomiędzy wiele projektów, które tym samym nie osiągnęły wymaganego progu poparcia. Na tym skorzystały te mniejsze, dla których minimalny próg wynosił 3 procent - wyjaśnia wiceprezydent Mateusz Tyczyński. Podkreśla, że przyjęte rozwiązanie miało zapobiec sytuacji, w której bardzo duże pieniądze byłyby przeznaczane na projekty mające relatywnie niewielkie poparcie. - Z drugiej strony miało to umożliwić realizację małych, lokalnych projektów. I to w tym roku się udało. W całym mieście zostanie zrealizowanych 41 drobnych projektów, które pewnie długo musiałyby jeszcze czekać na swój czas - dodaje Mateusz Tyczyński.

Wśród zwycięskich projektów o szacunkowej wartości do 50 tysięcy złotych najwięcej głosów otrzymał projekt dotyczący wsparcia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Inne wybrane propozycje to m.in. montaż trampolin w parkach, ustawienie plenerowych biblioteczek, remont skweru przy ul. Maratońskiej, utworzenie dywanu tulipanowego w parku im. T. Kościuszki, montaż drogowskazów turystycznych czy zakup ozdób świątecznych. Radomianie chcą też mieć fotoplastykon, ławki literackie, zielony przystanek przy ul. Limanowskiego i poidełka na bulwarach nad Mleczną. Dużo głosów zebrały też propozycje organizacji wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych.

Wśród projektów o wyższej wartości, które znalazły się na liście zakwalifikowanych do realizacji jest m.in. budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ulic: Aleksandrowicza, Limanowskiego i Beliny-Prażmowskiego, remont parku Południe oraz projekt „Miasto bez komarów” zakładający montaż budek dla jerzyków. Wśród projektów instytucjonalnych najwięcej głosów otrzymał natomiast projekt remontu małej i dużej sali gimnastycznej w PSP nr 4 i budowa placu zabaw przy PSP nr 17.

Szczegółowy wykaz wszystkich zwycięskich projektów wraz z ich opisami można znaleźć na miejskiej stronie pod adresem: http://www.radom.pl/page/4,aktualnosci.html?id=11687

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft