Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-10-12; 11:41:03 | Radom
Zmiany w organizacji ruchu na alei Wojska Polskiego
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z kolejną częścią robót przy przebudowie alei Wojska Polskiego, od dnia 9 października 2020 roku (piątek) jest otwarta dla ruchu kołowego zachodnia jezdnia między łącznicą z ulicą Lubelską a placem Matki Bożej Fatimskiej.

Ruch na tym odcinku będzie odbywał się obiema jezdniami (wschodnią tylko w kierunku ulicy Lubelskiej, zachodnią tylko w kierunku ulicy Słowackiego). Kolejne tymczasowe zmiany będą możliwe podczas układania ostatniej warstwy nawierzchni na jezdni wschodniej.

Zmieni się jednocześnie lokalizacja dwóch przystanków komunikacji miejskiej. Zostaną one ustawione w docelowych lokalizacjach: przystanek Wojska Polskiego / Ogrodnicza (NŻ) 01 (dla linii 21 w stronę ulicy Słowackiego) zostanie przeniesiony z jezdni wschodniej na zachodnią, do nowej zatoki za skrzyżowaniem ze ślepą końcówką ulicy Ogrodniczej; przystanek Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 03 (dla linii 21 w stronę ulicy Słowackiego) zostanie przeniesiony z jezdni wschodniej na zachodnią, do nowej zatoki za skrzyżowaniem z zachodnim wlotem ulicy Odrodzenia. Do odwołania pozostanie zawieszone funkcjonowanie przystanków Wojska Polskiego / Lubelska 05 i 08 (w obydwu kierunkach). W zamian obowiązują w tym rejonie przystanki tymczasowe Lubelska / Wojska Polskiego 09 i 14.

Do odwołania zostaną utrzymane inne zmiany w organizacji ruchu, związane z przebudową dróg krajowych nr 9 i 12 (informacje na temat innych planowanych w tym rejonie korekt będą przekazywane w następnych komunikatach).

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej
ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego
oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft