Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-10-15; 16:13:01 | Radom
Wsparcie dla dzieci z pieczy zastępczej
161 podmiotów zarówno z pieczy rodzinnej, jak i instytucjonalnej otrzyma wsparcie w postaci między innymi komputerów, laptopów czy środków ochrony osobistej. To efekt realizacji projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19 ” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na ten cel do Radomia trafi blisko 680 tysięcy złotych.

Dotychczas w ramach otrzymanego dofinansowania zakupiony został sprzęt komputerowy wraz z systemem operacyjnym, oprogramowaniem i akcesoriami.– Mamy dziwne czasy. Panuje koronawirus, a my musimy być przygotowani do tego, aby dzieci, które są w pieczy zastępczej miały możliwość w sposób właściwy realizować swój obowiązek edukacyjny – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

A sprzęt jest bardzo potrzebny. Potwierdza to Alicja Kwiecińska, która wspólnie z mężem prowadzi Rodzinny Dom Dziecka. Aktualnie przebywa u niej 8 dzieci. - My byliśmy na kwarantannie i niestety nie było w domu sprzętu, żeby dzieci mogły naukę prowadzić zdalnie. Teraz wszystko się zmieni. Cieszymy się niezmiernie – mówi.

Obecnie trwają również postępowania ofertowe między innymi na dostawę maseczek ochronnych, rękawiczek ochronnych, płynów do dezynfekcji rąk oraz termometrów bezdotykowych. - Teraz przekazujemy zestawy komputerowe, ale mamy też środki na wyposażenie miejsc kwarantanny. Dzięki projektowi możemy kupić między innymi pralkosuszarki, łóżka, materace - rzeczy, które są bardzo potrzebne - mówi Teodora Karolik, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Wsparcie trafi do rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, którego liderem jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Gmina Miasta Radomia w ramach projektu otrzymała ponad 677 tys. zł. Ponad 570 tys. pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020, zaś ponad 106 tys. to pieniądze z budżetu państwa.

Źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft