Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-11-02; 11:12:59 | Radom
Testy urządzenia do dezynfekcji rąk w radomskim autobusie miejskim
Urządzenie do dezynfekcji rąk zostało zamontowane w jednym z radomskich autobusów firmy Michalczewski. Jest to testowy egzemplarz, ale jeżeli się sprawdzi, to istnieje możliwość, że tego typu podajniki pojawią się też w kolejnych pojazdach. Decyzję o zakupach podejmą operatorzy przewozów, którzy są właścicielami poszczególnych autobusów.

Producentem urządzenia jest firma z Bydgoszczy, znana między innymi z produkcji kasowników i systemów informacji pasażerskiej. Od niedawna w jej ofercie znalazły się też urządzenia do dezynfekcji rąk, przeznaczone do instalacji w autobusach. Jedno z nich jest obecnie testowane w autobusie marki Autosan z numerem taborowym 428, należącym do firmy Michalczewski. Zostało umieszczone na słupku przy środkowych drzwiach. Podajnik mieści trzy litry płynu, a pasażerowie nie muszą go nawet dotykać - wystarczy podłożyć rękę pod spód, aby urządzenie właściwie zadziałało.

Dodatkowe wyposażenie pojazdów, które nie jest objęte umową z firmami świadczącymi przewozy, może być instalowane tylko na podstawie decyzji i na koszt właściciela danego autobusu. Są to duże koszty, a Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie może nakazywać operatorom zakupu takich urządzeń do wszystkich pojazdów. Firmy przewozowe i tak mają już z powodu pandemii sporo dodatkowych wydatków, związanych między innymi z regularną dezynfekcją należących do nich autobusów, oznakowywaniem dostępnych miejsc czy zabezpieczaniem przy pomocy grubej folii tak zwanych stref wydzielonych, ograniczających możliwość kontaktu pomiędzy pasażerami a kierowcami. Decyzje o ewentualnej możliwości instalacji podajników do dezynfekcji rąk mogą zatem podejmować sami operatorzy.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft