Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-12-16; 09:00:57 | Radom
Ruszyła przetarg na adaptację budynku przy ul. Kujawskiej
190 miejsc powstanie w nowym przedszkolu, które będzie się mieściło w budynku dawnego gimnazjum przy ulicy Kujawskiej. Urząd Miejski ogłosił przetarg na jego przebudowę i dostosowanie do nowej funkcji.

- Z roku na rok zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach jest coraz większe. M.in. dlatego wyremontowaliśmy dawny budynek Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. Kilińskiego, który dobrze służy przedszkolakom. Teraz czas na stworzenie kolejnych miejsc. W budynku przy ulicy Kujawskiej niezbędna jest kompleksowa przebudowa. Musi powstać segment żywieniowy, trzeba przebudować sanitariaty, dostosować układ pomieszczeń i wykonać wiele innych prac remontowych - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Po adaptacji, w budynku przy ulicy Kujawskiej powstanie przedszkole z oddziałami integracyjnymi oraz poradnia psychologiczno – pedagogiczna. Budynek będzie podzielony na dwie części. Odrębne wejście z windą będzie miała poradnia usytuowana na drugim piętrze. Będzie się tam mieścić m.in. 12 gabinetów oraz sala konferencyjna. Przedszkole zajmie natomiast parter, pierwsze piętro i część drugiego. Na parterze znajdą się m.in. szatnie, kuchnia, sala gimnastyczna z możliwością podziału na teatralną, pomieszczenia administracyjne. Na pierwszym i drugim piętrze powstanie dziesięć sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym. W sumie przedszkole będzie mogło przyjąć 190 dzieci. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zainstalowane zostaną windy ułatwiające transport osób niepełnosprawnych. Zmieni się także teren wokół budynku. Powstanie m.in. plac zabaw, zostaną posadzone drzewa i krzewy.

Na oferty Urząd Miejski czeka do 14 stycznia. Zwycięzca przetargu na wykonanie wszystkich prac będzie miał 15 miesięcy od dnia podpisania umowy - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft