Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-12-22; 17:09:37 | Radom
Karetka dla noworodków
O nowy ambulans z wyposażeniem dla noworodków wzbogaciła się Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Jego zakup to realizacja zwycięskiego projektu z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

W szpitalach w Radomiu każdego roku rodzi się ponad 3 tysiące dzieci, część z nich wymaga bezzwłocznie specjalistycznej opieki w ośrodkach o wyższym poziomie referencyjnym. - Zakup nowoczesnej karetki dla noworodków był bardzo potrzebny. Ochrona zdrowia mieszkańców to jeden z naszych priorytetów. Każdego roku inwestujemy w zarówno w infrastrukturę szpitala jak i pogotowia. W ciągu ostatnich sześciu lat do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego trafiło łącznie 15 nowych karetek. Na kolejne trzy mamy już przyznane dofinansowanie z ministerstwa zdrowia. Ten ambulans jest jednak wyjątkowy, ponieważ nowoczesny sprzęt pozwoli zapewnić bezpieczeństwo naszym najmniejszym, najdelikatniejszym, a zarazem najbardziej wymagającym pacjentom - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowy ambulans zastąpi wysłużoną karetkę z 2008 roku. Jest wyposażony w inkubator oraz system automatycznej regulacji wysokości transportera. Wprowadzanie i wyprowadzanie inkubatora jest znacznie łatwiejsze. System może obsługiwać nawet jedna osoba. Na wyposażeniu ambulansu jest też m.in. respirator, kardiomonitor i pompy infuzyjne. Ambulans neonatologiczny kosztował ponad 940 tys. zł, z czego 800 tysięcy pochodziło z Budżetu Obywatelskiego. Resztę dołożyła Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego.

W Polsce co roku na świat przychodzi 24 tysiące wcześniaków. Zespół N udziela pomocy w chwili nagłego pogorszenia stanu zdrowia dziecka od chwili jego urodzenia do ukończenia 4 tygodnia w uzasadnionych przypadkach do ukończenia pierwszego roku życia.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft