Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-12-29; 10:41:38 | Radom
Miasto wnioskuje o dofinansowanie dwóch inwestycji
Przebudowa ulicy Wolanowskiej i rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym - to dwie inwestycje, na których realizację miasto chce pozyskać wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W poprzednim rozdaniu, w którym rząd rozdysponował 4 mld 350 mln złotych, Radom uzyskał 30 mln złotych na przebudowę wiaduktu łączącego ulicę Żeromskiego z Lubelską. Teraz do podziału jest kwota 1 mld 650 mln złotych. Władze miasta wnioskują o dofinansowanie dwóch zadań. - Jedno z nich to przebudowa ulicy Wolanowskiej. - Podobnie jak w przypadku wiaduktu, też jest to inwestycja związana z trwającą budową lotniska. Ulica Wolanowska to wlot do naszego miasta od strony Łodzi. Chcemy przyszłym pasażerom zapewnić sprawny i wygodny dojazd - mówi prezydent Radosław Witkowski. Drugi z wniosków dotyczy rozbudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - Raz już zgłaszaliśmy ten projekt, ale niestety nie został on uwzględniony. Nie tracimy jednak nadziei i ponownie występujemy o dofinansowanie, bo zdajemy sobie sprawę jak ważna to inwestycja dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom Radomia i regionu - podkreśla prezydent.

Wniosek dotyczący przebudowy ulicy Wolanowskiej opiewa na 17 mln zł, natomiast na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego miasto chciałoby pozyskać 27,5 mln zł.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft