Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2011-09-15; 16:31:57 | Radom
Wyróżnienie dla radomskiego ZST
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki, jako jedyna polska szkoła został wybrany do programu pilotowanego przez Microsoft. Do konkursu przystąpiło niemal 1800 placówek z całego świata.


Dokładna nazwa programu to Pathfinder School, części programu Microsoft Partners in Learning for Schools Program, w którym uczestniczy 60 szkół z różnych krajów. Radomska szkoła została wybrana, jako jedyna w Polsce, spośród około 1800 szkół z całego świata. W listopadzie jej przedstawiciele wezmą udział w światowym forum partnerów programu, które odbędzie się w Waszyngtonie.

Celem szkół uczestniczących w programie Microsoft Innowacyjna Szkoła jest przygotowanie uczniów do realiów życia i pracy w XXI wieku - dobie rozwoju Internetu i błyskawicznie następujących zmian w technologii komputerowej, dostosowanie do tych zmian na poziomie systemu nauczania w szkole.

Szkoły Pathfinder otoczone są opieką i wsparciem ekspertów w tej dziedzinie. Zespół Szkół Technicznych planuje z ich pomocą i z ich udziałem zorganizowanie w Radomiu ogólnopolskiej konferencji dotyczącej nowych technologii informatycznych, adresowanej do nauczycieli.

Ryszarda Kitowska
powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft