Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2011-09-15; 16:31:57 | Radom
Wyróżnienie dla radomskiego ZST
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki, jako jedyna polska szkoła został wybrany do programu pilotowanego przez Microsoft. Do konkursu przystąpiło niemal 1800 placówek z całego świata.


Dokładna nazwa programu to Pathfinder School, części programu Microsoft Partners in Learning for Schools Program, w którym uczestniczy 60 szkół z różnych krajów. Radomska szkoła została wybrana, jako jedyna w Polsce, spośród około 1800 szkół z całego świata. W listopadzie jej przedstawiciele wezmą udział w światowym forum partnerów programu, które odbędzie się w Waszyngtonie.

Celem szkół uczestniczących w programie Microsoft Innowacyjna Szkoła jest przygotowanie uczniów do realiów życia i pracy w XXI wieku - dobie rozwoju Internetu i błyskawicznie następujących zmian w technologii komputerowej, dostosowanie do tych zmian na poziomie systemu nauczania w szkole.

Szkoły Pathfinder otoczone są opieką i wsparciem ekspertów w tej dziedzinie. Zespół Szkół Technicznych planuje z ich pomocą i z ich udziałem zorganizowanie w Radomiu ogólnopolskiej konferencji dotyczącej nowych technologii informatycznych, adresowanej do nauczycieli.

Ryszarda Kitowska
powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft