Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2011-12-24; 11:28:42 | Turystyka
Radom pomoże Kielcom przy Euro?
Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje materiał przedłożyło Prezydentowi
Miasta Kielce, Wojciechowi Lubawskiemu, w którym podpowiada szefom stolicy Świętokrzyskiego, jak mogą uratować jedną z planowanych imprez. Oczywiście z udziałem Radomia...Oto treść listu: Z zainteresowaniem przeczytaliśmy notatkę prasową na łamach ‘Gazety Wyborczej’ z dnia 21.12.2011 zatytułowaną ‘Ratuje nas lobbing. Euro 2016 bez Kielc?’. Z analizy stanu infrastruktury w Kielcach wynika, że dwa z trzech absolutnie koniecznych warunków miasto Kielce jest w stanie spełnić. Nie do spełnienia jest natomiast – siłami li tylko wyłącznie siłami kieleckiego magistratu - warunek uruchomienia cywilnego portu lotniczego o odpowiednich parametrach.

Wychodząc naprzeciw ambitnym zamiarom kieleckiego samorządu pragniemy podpowiedzieć rozwiązanie, które może uczynić realnym zamysł współorganizowania mistrzostw sportowych w 2016 r. Jak Państwu doskonale wiadomo, w położonym blisko mieście Radomiu istnieje lotnisko posiadające już dziś status lotniska wojskowo-cywilnego. Na ukończeniu są prace zmierzające do uruchomienia regularnej cywilnej komunikacji lotniczej. Lokalizacja portu sprawia, że z powodzeniem może obsługiwać on cały obszar województwa świętokrzyskiego.
Kapitałowe wejście samorządu kieleckiego do spółki operatorskiej ‘Port Lotniczy Radom’ S.A. z pewnością pomogłoby uruchomić wyższy standard usług lotniczych na omawianym obiekcie. To zaś dawałoby Kielcom poważny atut w staraniach o współorganizację wspomnianej imprezy sportowej.

Prezes Stowarzyszenia Radomir Jasiński
Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft