Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2012-09-04; 11:10:32 | Radom
Zespół Szkół Technicznych wyróżniony przez Microsoft
Zespół Szkół Technicznych został wyróżniony tytułem „Mentor School” w Międzynarodowym programie Partners In Learning, realizowanym przez Microsoft.

Jest to najwyższe wyróżnienie w tym programie, którym mogą się poszczycić tylko 33 szkoły na całym świecie.

Program "Partners in Learning" jest realizowany i finansowany przez firmę Microsoft. Celem inicjatywy jest zapewnienie nauczycielom i placówkom oświatowym dostępu do wysokiej jakości materiałów dydaktycznych oraz szkoleń, by w efekcie w pełni wykorzystać potencjał młodzieży szkolnej oraz przygotować ją do aktywności zawodowej i gospodarczej w nowoczesnej gospodarce opartej na wiedzy. Program "Partners in Learning" jest realizowany w Polsce od początku 2004 roku.Przypomnijmy, że w czerwcu br. Urząd Miejski i firma Microsoft podpisały umowę Education Alliance Agreement, którego jednym z elementów jest udział w programie Partners in Learning.

Radom jest na obecną chwilę jedynym w Polsce miastem, z którym Microsoft realizuje tak kompleksowy projekt współpracy w obszarze edukacji. Porozumienie to oznacza systemową zmianę w zarządzaniu oświatą w Radomiu, a także szkolenia dla dyrektorów w zakresie kierowania szkołą jako nowoczesną organizacją oraz warsztaty dla pedagogów z wykorzystania nowych technologii w nauczaniu.

Jedną z radomskich szkół, która współpracuje z Microsoft i korzysta z programów skierowanych do edukacji proponowanych przez firmę, jest Zespół Szkół Technicznych. Szkoła uczestniczy w programie Microsoft Partners in Learning i jest jedyną polską placówką należącą do grona 67 szkół Pathfinder z całego świata. Dzięki zawartej umowie z nowych technologii informatycznych Microsoft będą mogły korzystać wszystkie radomskie szkoły, ich nauczyciele i uczniowie. Rozpoczęta współpraca daje możliwości rozwoju nauczycieli i uczniów, wprowadzenia nowych technologii informatycznych do radomskich szkół oraz pozwoli nauczycielom w przygotowaniu uczniów do realiów życia i pracy w XXI w.

Dzięki umowie podpisanej z Microsoft w radomskich szkołach realizowane są cztery programy: Microsoft Office 365 for Education, Partners in Learning, Microsoft DreamSpark, Microsoft Learning Suite.


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft