Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2012-09-04; 11:10:32 | Radom
Zespół Szkół Technicznych wyróżniony przez Microsoft
Zespół Szkół Technicznych został wyróżniony tytułem „Mentor School” w Międzynarodowym programie Partners In Learning, realizowanym przez Microsoft.

Jest to najwyższe wyróżnienie w tym programie, którym mogą się poszczycić tylko 33 szkoły na całym świecie.

Program "Partners in Learning" jest realizowany i finansowany przez firmę Microsoft. Celem inicjatywy jest zapewnienie nauczycielom i placówkom oświatowym dostępu do wysokiej jakości materiałów dydaktycznych oraz szkoleń, by w efekcie w pełni wykorzystać potencjał młodzieży szkolnej oraz przygotować ją do aktywności zawodowej i gospodarczej w nowoczesnej gospodarce opartej na wiedzy. Program "Partners in Learning" jest realizowany w Polsce od początku 2004 roku.Przypomnijmy, że w czerwcu br. Urząd Miejski i firma Microsoft podpisały umowę Education Alliance Agreement, którego jednym z elementów jest udział w programie Partners in Learning.

Radom jest na obecną chwilę jedynym w Polsce miastem, z którym Microsoft realizuje tak kompleksowy projekt współpracy w obszarze edukacji. Porozumienie to oznacza systemową zmianę w zarządzaniu oświatą w Radomiu, a także szkolenia dla dyrektorów w zakresie kierowania szkołą jako nowoczesną organizacją oraz warsztaty dla pedagogów z wykorzystania nowych technologii w nauczaniu.

Jedną z radomskich szkół, która współpracuje z Microsoft i korzysta z programów skierowanych do edukacji proponowanych przez firmę, jest Zespół Szkół Technicznych. Szkoła uczestniczy w programie Microsoft Partners in Learning i jest jedyną polską placówką należącą do grona 67 szkół Pathfinder z całego świata. Dzięki zawartej umowie z nowych technologii informatycznych Microsoft będą mogły korzystać wszystkie radomskie szkoły, ich nauczyciele i uczniowie. Rozpoczęta współpraca daje możliwości rozwoju nauczycieli i uczniów, wprowadzenia nowych technologii informatycznych do radomskich szkół oraz pozwoli nauczycielom w przygotowaniu uczniów do realiów życia i pracy w XXI w.

Dzięki umowie podpisanej z Microsoft w radomskich szkołach realizowane są cztery programy: Microsoft Office 365 for Education, Partners in Learning, Microsoft DreamSpark, Microsoft Learning Suite.


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft