Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2013-05-16; 09:04:36 | Radom
Będzie nowy pociąg!
Pod koniec roku 2013 ruszy nowe połączenie kolejowe z Jeleniej Góry przez Wałbrzych, Wrocław, Opole, Katowice, Kielce, Radom do Lublina.

Pociąg InterREGIO "Liczyrzepa"- bo tam ma się nazywać - będzie łączył południowy zachód Polski ze wschodem, przejeżdżając przez centrum, czyli Radom. Nowe połączenie kolejowe ma pojawić się w rozkładach jazdy kolei od 14 grudnia 2013 r. Pociąg ten będzie uruchamiany przez spółkę Przewozy Regionalne i prowadzony nowo zmodernizowaną lokomotywą EU-07.

O to połączenie walczyli prawie cztery lata: Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych i Związek Zawodowy Działający przy Przewozach Regionalnych we Wrocławiu.

Na początku kwietnia br. nasze rodzime Stowarzyszenie "Radomskie Inwestycje" również pisało do "Przewozów Regionalnych", by wesprzeć inicjatywę KODLK.

"Pragniemy zaznaczyć, że równolegle w pełni popieramy inicjatywę Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych reprezentowanego przez Pana Grzegorza Olesia, dotyczącą wprowadzenia w nowym rozkładzie jazdy nowego połączenia "InterRegio relacji Lublin - Radom - Kielce - Wrocław - Jelenia Góra.

Pragniemy zauważyć, że realizowane obecnie dalekobieżne połączenia s-ki "Przewozy Regionalne" cieszą się rosnąca frekwencją i w naszej opinii powinno to skłaniać ku poszerzeniu oferty przewozowej w tym sektorze - szczególnie na obszarach o niedostatecznej obsłudze w komunikacji publicznej, a do takich zaliczają się zarówno region radomski, ziemia łódzka jak i południowo-zachodnie obszary Dolnego Śląska" - czytamy w piśmie Stowarzyszenia "Radomskie Inwestycje" skierowanego do "Przewozów Regionalnych".

red. K.S.


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft