Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2013-06-13; 00:01:47 | Radom
Szybsze pociągi na trasie Radom-Tomaszów Mazowiecki?
Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje wystosowało pismo do Ministerstwa Transportu oraz s-ki PLK S.A. w sprawie linii kolejowej nr 22, czyli trasy Radom-Tomaszów Mazowiecki, sugerując likwidację punktowych ograniczeń prędkości. Czy to oznacza, że pociągi jeździłby szybciej?

„Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o uruchomieniu w ostatnich dniach nowoczesnego
systemu sterowania na linii nr 22 Radom – Tomaszów Mazowiecki. W związku z powyższym, mając
na uwadze konieczność kompleksowej poprawy standardu przedmiotowej linii, zwracamy się ponownie z wnioskiem o podjęcie jeszcze w bieżącym roku, prac zmierzających do likwidacji punktowych ograniczeń prędkości” – czytamy w piśmie Sto Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje.

Członkowie Stowarzyszenia chcą, by na linii kolejowej nr 22 zrealizowano prace rewitalizujące, powołując się na rozporządzenie Rady Ministrów z 17 kwietnia 2013 r. mówiącego o liniach kolejowych o znaczeniu państwowym.

„Postulujemy także zaplanowanie na rok przyszły prac rewitalizacyjnych. Nadmieniamy, że status przedmiotowej linii w ostatnim czasie radykalnie zmienił się (p. nowe Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 17 kwietnia 2013r. w sprawie wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym). Obecnie linia nr 22 posiada status linii o znaczeniu państwowym i oczekujemy, że w ślad za tym pójdą prace remontowe/rewitalizacyjne w większym niż dotąd zakresie. Gorąco liczymy na pozytywne odniesienie się do naszych propozycji” – czytamy w piśmie.

Jakie będą efekty działań Stowarzyszenia? Będziemy to monitorować.

red. K.S.

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft