Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2013-06-13; 21:34:59 | Radom
Przystanek przyszpitalny na Józefowie bliższej?
Stowarzyszanie Radomskie Inwestycje proponują, by przystanek przy WSS na Józefowie był bliżej niż dotychczas. To ułatwi przejście do szpitala chorym, seniorom, niepełnosprawnym.

- W związku z planami remontu parkingu szpitalnego zwracamy się z wnioskiem o zmianę lokalizacji przystanku Józefów/Szpital i przeniesienie go z pętli w pobliże głównego wejścia do szpitala. Obecne umiejscowienie posiada istotne wady - przede wszystkim nie do przyjęcia jest odległość 300 metrów jaką muszą pokonać pasażerowie od przystanku do wejścia do szpitala - czytamy w piśmie Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje.

Przejście tak długiego dystansu nastręcza osobom starszym, schorowany czy udającym się na rehabilitację dużych problemów. Pod uwagę należy wziąć również bezpieczeństwo pieszych - ulicy Aleksandrowicza po przebiciu do ul. Warszawskiej stała się ruchliwą arterią, a na przejściu
przy obecnej pętli doszło juŜ do kilku potrąceń pieszych.

Problem nie powinien być wjazd autobus na teren nie będący pod zarządem MZDiK – takie sytuacje miały juŜ miejsce w przeszłości – np. autobus linii nr 8 zawracał na parkingu aresztu na Koziej Górze a nr 12 na terenie ZUOK na Wincentowie.

Proponowaną lokalizację przystanku końcowego ilustruje załączona mapa.
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft