Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2013-07-22; 10:09:23 | Radom
Modernizacja linii kojejowej nr 22, ale nie w całości
Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje wystosowało pismo do PKP PLK z prośbą o remont linii kolejowej nr 22 Radom-Tomaszów Mazowiecki. Rzecz w tym, by zlikwidować ograniczenia prędkości na tej trasie i poprawić standard jazdy. PKP PLK pozytywnie odpowiedziało na to pismo, ale nie w pełni.

Na początku czerwca tego roku pisaliśmy o działaniach Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje na rzecz poprawy infrastruktury linii kolejowej nr 22. Wówczas trasa Radom-Tomaszów Mazowiecki wzbogaciła się o nowoczesny system sterowania. Idąc za ciosem, Radomskie Inwestycje wystosowały pismo do PKP PLK, by wyremontować tę linię kolejową i tym samym poprawić komfort jazdy pasażerom.

- Modernizacja trasy kolejowej nr 22 Radom-Tomaszów Mazowiecki została zaplanowana na rok 2014, jednak nie będzie ona realizowana w pełni. Wyremontowane zostaną linie kolejowe: nr 22 i nr 574 na odcinku Tomaszów-Radzice-Idzikowice. Będzie wykonana ze środków Funduszu Kolejowego. Celem naprawy będzie usunięcie ograniczeń prędkości i przywrócenie stabilnej jazdy pociągów z prędkością 100 km/h. Remont pozostałej część trasy Radzice-Radom nie jest teraz możliwe z powody braku środków finansowych. Czynimy starania, by te fundusze znaleźć i poprawić standard jazdy na całej linii kolejowej nr 22 – mówi Aleksander Wołowiec, członek zarządu PKP PLK i dyrektor ds. inwestycji.

red. K.S.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft