Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2013-07-22; 23:33:18 | Radom
W skansenie kręcili film o Niemenie! (GALERIA)
Muzeum Wsi Radomskiej odwiedziła w weekend ekipa filmowa, która na terenie skansenu realizowała zdjęcia do dokumentu o Czesławie Niemenie. Jak zapowiadają twórcy filmu „Sen o Warszawie”: - Będzie to kompletny film o muzyku, który w 2000 roku został uznany przez tygodnik „Polityka” za postać stulecia.

Muzeum Wsi Radomskiej jest miejscem chętnie odwiedzanych przez ekipy filmowe. Najczęściej można w skansenie spotkać filmowców realizujących produkcje dla TVP Historia. Tym razem MWR odwiedzili realizatorzy filmu „Sen o Warszawie”.

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć klikając TUTAJ

- Przez jeden dzień gościła u nas ekipa filmowa, która realizowała zdjęcia do dokumentu o Czesławie Niemenie. Radomskie muzeum jest obiektem interesującym do filmowania ze względu na jego historyczne nacechowanie. Cieszymy się, że filmowcy korzystają z naszych obiektów i pięknych terenów. Udział w tego typu produkcjach jest promocją Muzeum Wsi Radomskiej i naszego miasta na arenie ogólnopolskiej – mówi Justyna Górska-Streicher z Muzeum Wsi Radomskiej.

Dokumentalny film „Sen o Warszawie” reżyseruje Krzysztof Magowski, który słynie z realizacji tego typu produkcji. Według informacji zawartych na stronie Mazowieckiego Funduszu Filmowego: „Film będzie opowiadał z jednej strony o życiu Czesława Niemena, z drugiej ukazywał meandry polityki kulturalnej PRL-u, gdy Niemen wznoszony był pod niebiosa, by w chwilę później być strąconym z piedestału. Będzie też traktował o życiu repatrianta, który po przyjeździe do Polski szukał swojej nowej, małej ojczyzny. Stała się nią Warszawa. Ma to być również film o fenomenie muzyka, który po śmierci doczekał się już wielu pomników i ma swój festiwal oraz rosnące grono fanów”.

- W filmie chciałbym odpowiedzieć sobie na kilka pytań: dlaczego Niemen zrezygnował najpierw z kariery we Włoszech a potem w USA? Dlaczego muzyk, który nagrywał w najlepszych studiach europejskich (Londynie, Monachium, w tych samych, w których nagrywał zespół Queen) i w Nowym Jorku nagle rezygnuje ze wszystkiego i wraca do Polski? Dlaczego rozwiązuje wszystkie swoje grupy? Dlaczego wycofuje się z życia muzycznego? Dlaczego tak chroni swą prywatność ? Dlaczego tak często uparcie odrzuca kolejne oferty i światowe propozycje? – pyta Krzysztof Magowski, reżyser „Snu o Warszawie”.


Dorota Trojanowska/ http://www.mff.mazovia.pl
Fot. Muzeum Wsi Radomskiej

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft