Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2013-07-23; 14:56:48 | Radom
Jak upiększyć dworzec PKP? Postawmy słup z nazwami miast Europy
Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje, idąc za głosem radomian proponuje, by na dworcu PKP stanął słup z drogowskazami wskazującymi najważniejsze miasta Europy. Ten nowy obiekt pełniłby nie tylko funkcję promocyjną, ale również estetyczną.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje wystosowali list do prezydenta Andrzeja Kosztowniaka, by dworzec PKP ubogacić nowym obiektem – słupem z drogowskazami wskazującymi najważniejsze miasta Europy i być może miasta partnerskie Radomia.

- Analizując otoczenie dworca PKP, pragniemy zaproponować wprowadzenie na plac dworcowy dodatkowego obiektu małej architektury, który w naszej opinii urozmaici i wzbogaci przestrzeń publiczną. Mowa o słupie z drogowskazami wskazującymi najważniejsze miasta europejskie i być może miasta partnerskie Radomia. Słup ten byłby uwieńczony napisem „Radom” wykonanym historyzującą czcionką oraz ewentualnie herbem miasta. Śledząc liczne już dziś portale społecznościowe zauważyliśmy, że w miejscach tego rodzaju często fotografują się przyjezdni. Proponowany obiekt nie byłby zatem wyłącznie estetyzującym dodatkiem, ale również pełniłby funkcję promocyjną miasta – czytamy w piśmie Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje do prezydenta Kosztowniaka.

- To radomianie podsunęli nam ten pomysł, by na dworcu PKP powstał taki słup. Na forum naszego stowarzyszenia pojawiły się takie sugestie, więc napisaliśmy do prezydenta Kosztowniaka z propozycją, by taki obiekt powstał – mówi Radomir Jasiński ze Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje.

Inwestycja ta kosztowałaby ok. 10 tysięcy złotych. Jej wykonawcę wybrano by na drodze konkursu przetargowego.

- Nie chodzi nam o drogie rzeczy, bo nas na to nie stać. Rzecz w tym, że taki słup z drogowskazami, herbem Radomia i nazwą naszego miasta byłby ciekawym urozmaiceniem i niejako dopełnieniem całej inwestycji, jaką jest remont dworca PKP. Czekamy na decyzję prezydenta Kosztowniaka – tłumaczy Jasińki.


K.S.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft