Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-06-18; 08:16:23 | Zwoleński
Od lipca zdasz egzamin na prawo jazdy w Kozienicach i Zwoleniu
Już od 1 i 2 lipca rozpoczną działalność nowe oddziały terenowe radomskiego WORD-u – w Zwoleniu i Kozienicach. Zarząd województwa podjął wczoraj decyzję o utworzeniu nowych oddziałów terenowych WORD-ów. Wśród nich są ośrodki zwoleński i kozienicki.


Nowo powstałe placówki zaczną od egzaminów na kat. B. W Zwoleniu na razie będzie można zdawać tylko egzaminy praktyczne, ale już od września pojawi się możliwość zdawania teoretycznych. W Kozienicach od początku lipca kandydaci na kierowców będą mogli przystąpić do obu egzaminów.

– Podjęliśmy taką decyzję ze względu na mieszkańców, którym bliżej do nowego oddziału. Dzięki temu będą mieć lepszy dostęp do egzaminu państwowego, jakim jest egzamin na prawo jazdy – poinformował marszałek Adam Struzik.

Zgodnie z nowymi przepisami egzaminy państwowe na prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 lub B mogą być również przeprowadzane w mieście wskazanym przez sejmik województwa na wniosek marszałka województwa. Dyrektorzy trzech mazowieckich WORD-ów wystąpili do zarządu województwa mazowieckiego z prośbą o podjęcie takich działań i uruchomienie nowych miejsc egzaminowania. W kwietniu radni województwa poparli utworzenie nowych ośrodków. Dziś zarząd województwa zdecydował, że powstaną oddziały terenowe w: Zwoleniu i Kozienicach (jako oddział WORD w Radomiu), Mławie (jako oddział WORD w Ciechanowie) oraz Garwolinie (jako oddział WORD w Siedlcach).

Marta Milewska
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


UMRadom
Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft