Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-10-22; 15:00:22 | Lipski
Nowe drogi w gminie Lipsko
Jeszcze w tym roku kolejna ulica w Lipsku zostanie wyremontowana. W poniedziałek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski poinformował, że samorząd otrzyma dofinansowanie na modernizację ul. Leśnej, położonej między ulicami Stadionową i Papiernia.

- Chodzi o poprawę nawierzchni na odcinku ponad 200 metrów, która jest w bardzo złym stanie technicznym. W najbliższych dniach rozpoczniemy poszukiwanie wykonawcy robót, tak by je wykonać jeszcze przed zimą - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Lipska Jerzy Pasek. Połowę kosztów tej inwestycji miasto pokryje z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Poniedziałkowa wizyta wojewody Kozłowskiego była związana z uroczystym otwarciem innej drogi, wyremontowanej dzięki wsparciu środków centralnych. Chodzi o przebudowę prawie 600-metrowego odcinka ul. 1 Maja, od skrzyżowania z drogą krajową nr 79, czyli od ul. Zwoleńskiej do skrzyżowania z ul. Szpitalną wraz z chodnikami. Na jezdni został położony nowy asfalt, a na chodnikach drogowcy ułożyli nową kostkę. Koszt robót to niecałe 600 tysięcy złotych, z czego połowę samorząd pozyskał z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Kolejną inwestycję w ramach "schetynówek" gmina chce zrealizować w przyszłym roku. We wrześniu złożyła wniosek o dofinansowanie przebudowy prawie 900-metrów drogi Śląsko - Gruszczyn wraz z modernizacją włączenia do drogi krajowej nr 79. Na utwardzonej teraz tłuczniem trasie ma być poprawiona podbudowa i położony asfalt. Kosztorysowa wartość projektu to około 665 tysięcy złotych, z czego połowę samorząd może otrzymać ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Decyzji o podziale pieniędzy można się spodziewać na przełomie listopada i grudnia, a sama inwestycja jest planowana na 2015 rok.

Do końca tego miesiąca powinna się zakończyć modernizacja drogi gminnej Lipa Miklas - Małgorzacin. Roboty są prowadzone na odcinku o łącznej długości prawie 300 metrów. Wcześniej zostały wyremontowane także ulice Świerkowa i Lipowa w Lipsku oraz prawie 600-metrowy fragment trasy w Rokitowie, a na przełomie października i listopada rozpocznie się remont około 300-metrowego odcinka drogi w miejscowości Krępa Górna (przy rzece).

lipsko.eu
DK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft