Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-10-26; 11:18:47 | Radom
Młodzi obywatele zadrzewili park
Uczniowie kl. 3c i 1d PG nr 3 w Radomiu realizujący projekt "Zmieniamy nasze osiedle" w ramach programu Młody Obywatel pod patronatem Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie brali udział w kolejnej akcji na rzecz społeczności lokalnej osiedla Południe - zadrzewiania miejscowego parku.

W swoich obywatelskich działaniach od dwóch lat młodzież ściśle współpracuje z prezydentem Miasta Radomia Panem Andrzejem Kosztowniakiem. W czasie kilku spotkań młodzi obywatele przedstawiali swoje propozycje zmian wizerunku środowiska lokalnego, w którym mieszkają i uczą się, wręczali petycje z prośbą o pomoc w realizacji projektu.

- Efektem wspólnych rozmów są wymierne działania - podkreśla Barbara Wojtkowska, koordynator projektu. - W maju 2013 roku w osiedlowym parku Południe pojawiły się nowe ławki i kosze na śmieci, w grudniu 2013 roku mieszkańcy osiedla mogli zobaczyć dużą, rozświetloną lampkami bożonarodzeniową choinkę, z kolei w ubiegłym tygodniu uczniowie wspólnie z nauczycielami i prezydentem posadzili 33 drzewka - buki, lipy i jarzębiny, które stały się ozdobą osiedlowego parku - dodaje..

Młodzi Obywatele za swoją obywatelską działalność dwukrotnie znaleźli się w gronie 15 najlepszych zespołów w kraju: w r. szk. 2012/2013 i 2013/2014 i zostali zaproszeni na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych do Warszawy.

Projejkt koordynowany jest przez Barbarę Wojtkowską we współpracy z nauczycielami Małgorzata Leszczyńską, Anną Skrzypczyńską, Anną Wajs.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft