Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-10-26; 11:18:47 | Radom
Młodzi obywatele zadrzewili park
Uczniowie kl. 3c i 1d PG nr 3 w Radomiu realizujący projekt "Zmieniamy nasze osiedle" w ramach programu Młody Obywatel pod patronatem Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie brali udział w kolejnej akcji na rzecz społeczności lokalnej osiedla Południe - zadrzewiania miejscowego parku.

W swoich obywatelskich działaniach od dwóch lat młodzież ściśle współpracuje z prezydentem Miasta Radomia Panem Andrzejem Kosztowniakiem. W czasie kilku spotkań młodzi obywatele przedstawiali swoje propozycje zmian wizerunku środowiska lokalnego, w którym mieszkają i uczą się, wręczali petycje z prośbą o pomoc w realizacji projektu.

- Efektem wspólnych rozmów są wymierne działania - podkreśla Barbara Wojtkowska, koordynator projektu. - W maju 2013 roku w osiedlowym parku Południe pojawiły się nowe ławki i kosze na śmieci, w grudniu 2013 roku mieszkańcy osiedla mogli zobaczyć dużą, rozświetloną lampkami bożonarodzeniową choinkę, z kolei w ubiegłym tygodniu uczniowie wspólnie z nauczycielami i prezydentem posadzili 33 drzewka - buki, lipy i jarzębiny, które stały się ozdobą osiedlowego parku - dodaje..

Młodzi Obywatele za swoją obywatelską działalność dwukrotnie znaleźli się w gronie 15 najlepszych zespołów w kraju: w r. szk. 2012/2013 i 2013/2014 i zostali zaproszeni na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych do Warszawy.

Projejkt koordynowany jest przez Barbarę Wojtkowską we współpracy z nauczycielami Małgorzata Leszczyńską, Anną Skrzypczyńską, Anną Wajs.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft